Çocuk Odaları

Bebek odası seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Yeni bebeğin gelişi tüm ailede tatlı bir heyecan yaratır. Sonrasında da bebeğe bir oda hazırlama telaşı başlar. Peki ideal bir bebek odası var mı? Seçim yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

İşe ilk önce bebeğe uygun bir oda seçimi ile başlayabilirsiniz. Odanın aydınlık, yani ışık alabilen, gerektiğinde kolay havalandırılabilen, bebeğin ayaklandığı zaman rahat hareket edebileceği, emniyetli oyun oynamasına imkan tanıyan bir oda seçimi yapmanız gerekiyor. Renk seçiminde tercihiniz ne olursa olsun, sakinleştirici etkisi olduğu düşünülen pastel renkleri tercih etmenizi öneririz. Duvar rengi ve dekorasyonda bebekler için genelde pembe, lila, mavi, yeşil gibi renklerin pastel tonları kullanılıyor. Mobilya seçiminde az parçalı, fonksiyonel ve sivri köşeleri olmayan modeller tercih etmeniz, bebeğinizin güvenliği açısından önemli bir ayrıntı.

Tekstil malzemeleri seçerken kumaşın yüzde 100 pamuklu olması, yıkanabilir olması ve çok uzun bağcıklar içermemesi gerekir. Bir emzirme koltuğu ise olmazsa olmaz ayrıntılardan bir diğeri...

Anne Yaşam Rehberi olarak, bebek odası hazırlığı içerisinde olan annelerimize ve babalarımıza bir yol göstermek açısından, bebek odası önerileri getirmek istedik. Renklerin uyum dünyasına yol almaya hazırsanız, sizler için seçtiğimiz bebek odalarını keyifle inceleyebilirsiniz.
Oy Ver:
05 Kasım 2015

YORUM

Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Yorum Yaz