Çocuk Yemekleri

Bebeklere özel balıklı sebze çorbası

Ek gıda sürecine başlayan annelerin kafasına takılan pek çok soru vardır. Hangi besinin hangisinden önce veya sonra verilebileceğine yönelik pek çok kaynakta farklı bilgiler mevcut olabiliyor. O nedenle en iyisi temel besinlere geçiş aşamasında lütfen doktorunuzdan yeterli bilgi edinin.

Biz anneler bebeklerimize balık yedirmeyi pek alışkanlık haline getiremiyoruz. Oysaki beyin gelişimi açısından çok değerli bir besin kaynağı. Çocuk menülerine biraz geç giren balıklı tariflere esasında göz atmakta ve küçük yaşlardan itibaren bebeğinize sunmanızda fayda var. Şöyle bir bakıldığında, ülkemizde balık yağı çok rağbet gören bir ürün. Her ne kadar balık yağı da iyi bir Omega 3 kaynağı olsada, bunun sadece bir besin desteği olduğunu unutmayınız.

Pek çok kaynakta balığı 8. aydan itibaren bebeğinize sunabileceğiniz söylenir. 8-12 aylar geçiş için en doğru aylardır. Fakat alerjik geçmişi olan çocuklarda mutlaka doktora danışmakta fayda var. Zira balık alerjik bir yiyecektir. Gelelim tarifimize…. (Haberin devamı için tıklayınız)

Oy Ver:
04 Mart 2016

YORUM

Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Yorum Yaz