Çocuk Odaları

Çocuğunuzu motive edecek renk hangisi?

Çocukların zamanının çoğunu geçirdiği çalışma odalarının da okul dönemine uygun hazırlanması gerektiğine dikkat çeken Filli Boya Renk Uzmanları, odaların onların ihtiyaçlarına ve motivasyonuna göre renklendirilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Uzmanlar seçtiğimiz renklerin; çocukların akşamlarını oyun oynayarak veya televizyon seyrederek geçirmek yerine, ders çalışma isteği uyandıracak, odasına aidiyetlik duygusu verecek tonlarda olması gerektiğini söylüyor.

Yorucu renkler olmamalı

Çocukların çalışma alanlarının fresh, temiz ve pastel tonlarda olması gerektiğini söyleyen Filli Boya Renk Uzmanları,  yorucu renkler yerine yeşil ve mavinin pastel tonlarının tercih edilmesinin daha doğru olacağını söylüyor.

Gözü dinlendirici etkisi olması nedeniyle Filli Boya iç cephe renk kartelasından Açık Mavi, Limoni, Bal Buğu, Fildişi renkleri tercih edilebilir. Canlı kırmızı tonlarından ise gözü yorması ve açlık hissi uyandırması nedeniyle kaçınmak gerekiyor. Yine zevke göre Lila, Atlas, Mercan, Masal Pembesi, Verde, Açık Krem ve bu renk tonlarıyla kombinler yaratılabilir.

ANNE BEBEK ÇOCUK AİLE YENİDOĞAN ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Oy Ver:
03 Mart 2016

YORUM

Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Yorum Yaz