EnYeni

Bu çocuk kitabının yazarı bir çocuk!

13 yaşındaki yazar Jake Marcionette’in kendi yaşamından esinlenip bolca mizahla ekleyerek yazdığı “Sadece jake” Pena Yayınları’ndan çıktı. Doğuştan muhteşem ortaokul öğrencisi Jake’i yeni okulunda pek çok mücadele beklemektedir, en önemlisi de kaybettiği popülerliğini geri kazanmak.

Jake Ali Mathews için altıncı sınıfın yeni bir anlamı vardır! Yeni okul. Yeni şehir. Yeni öğretmenler. Yeni serseriler. Ve tekrar, popülerliğinin dibinde! Ama Jake arkadaş edinmek ve yeniden zirveye çıkmakta kararlı. Bunun için “Afacan Kartlar” ve özel becerisinin yardımına ihtiyacı var. Peki bu arada kendisinden daha büyük gıcık ablası, gerçekten vahşi bir serseri ve onu bir türlü anlamayan yetişkinlerle baş edebilecek mi?

Bu çocuk kitabının yazarı bir çocuk!

Pena Yayınları, bir çocuğun, hem de New York Times’ın en çok satanlar listesine girmeyi başarmış bir çocuğun kaleminden çıkan “Sadece Jake”i genç okurlara sunuyor. Jake Marcionette bu inanılmaz eğlenceli romanı yazdığında henüz 12 yaşındaydı (şimdi 13).  Kendinden esinlenerek yarattığı ve kendi ismini verdiği karakter sıradan bir çocuk olmasına rağmen hiç de mütevazı değil. Muhteşemlik gibi özel bir güce sahip olduğunu düşünüyor. Tabii bu durum yeni bir çevreye girip eski popülerliğini kaybedince pek çok çatışmaya ve bir dolu komik olaya yol açıyor.

Komik çizimler okumaya keyif katıyor

Jake Marcionette tabii ki kendi kullandığı dili kullanarak ve bolca popüler kültür referansı kullanarak hikayesini anlatıyor. Ayrıca kitabın sayfalarını süsleyen komik çizimler de romana ayrı bir çekicilik ve keyif katıyor.

“Sadece Jake” kesinlikle sevimli, komik ve heyecanlı bir kitap. Küçükler kadar büyüklerin de eğlenerek okuyacağı Jake’in “muhteşem” maceralarının devamını beklemek Jake’in hayranları için güç olacak.

Pena Yayınları, tüm genç okurları yaşından büyük bir yeteneğe sahip bu yazarın kitabını okumaya ve kendi öyküleri için ilham almaya davet ediyor.

Oy Ver:
06 Şubat 2015

YORUM

Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Yorum Yaz