Etkinlik Haberleri

0-2 yaş arasında görsel işitsel uyarı almak çok önemli

Duracell, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen Bebekoloji Konferansı’nda ünlü Pedagog Gözde Erdoğan’ı ve Liv Hospital Çocuk Gelişim Uzmanı Dr. İlknur Güven’i özel bir çocuk gelişimi eğitimi oturumunda ağırladı. Her iki uzman da çocukların manevi ihtiyaçlarının karşılanması, en iyi şekilde kaliteli zamanın nasıl geçirilebileceği konusunda tavsiyelerde bulundu. Özellikle pille çalışan akıllı oyuncaklarla çocukların nasıl yaratıcı oyun oynamaları yönünde teşvik edilebileceği üzerine de değerli bilgiler verdi.

“Pilli ışıklı oyuncaklar kendi başına oynamayı destekler”

Annenin çocuğuyla doğru ilişkiyi kurması için kendisini yeterli hissetmesi gerektiğini vurgulayan Pedagog Gözde Erdoğan, annenin en çok iyi planlama yapması ve düzen getirmesi gerektiğini vurguladı. Pilli, sesli, ışıklı oyuncakların çocukların kendi başlarına oynamaları için önemli olduğunu kaydeden Erdoğan şöyle devam etti: “Eve girdiğinizde önce çocukla oyun oynayın sonra kendi pilinizi şarj edecek zaman bulabilirsiniz. Tabii ki çocuk rahat bırakmayacak ve sizi çekiştirecektir. Ancak kendinize zaman ayırmalısınız ki piliniz bitmesin. Çocuklara verilen pilli, sesli, ışıklı oyuncaklar çocuğun kendi başına oynamasını destekler. Pili bitmeyen aile olmamızı sağlarlar. Bu enerjiyi oyuna aktarırız. Böylelikle anneler doğru ilişkiler kurmanın yolunu açmış olurlar ve kendilerine vakit ayırabilirler.”

“0-2 yaş arasında görsel işitsel uyarı almak önemli”

Liv Hospital Çocuk Gelişim Uzmanı Dr. İlknur Güven ise oyunun çocuk için beslenmek, uyumak kadar önemli olduğunu belirtirken “Oyun çocuğun işidir, 7 gün 24 saat oynayabilir. Oynarken keyif almayı öğrenirler ve pillerini şarj ederler” dedi.

Özelilkle 0-2 yaş döneminde çocukların görsel ve işitsel uyarı almalarının önemli olduğunun altını çizen Güven, pilli ve ses çıkartan oyuncakların neden tercih edilmeleri gerektiğini şöyle aktardı: “Bu tür oyuncaklar çocuklar için önemlidir. Ailelerin dikkat etmeleri gereken bir diğer konu çocukların oyuncakları ağızlarına almalarıdır. Bunu oyuncakları tanımak için yaparlar. Bu durumda pillerin kalitesi önemlidir. Akmayan kaliteli pillerin tercih edilmesi gerekmektedir.”

Pilli Oyuncaklar, Yaratıcı Oyunları Teşvik Ediyor!

Duracell Türkiye, İsrail, Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü Gülhande Sanay, çocukların gelişiminde pilli oyuncakların büyük bir önemi olduğunu vurguladı. Duracell’in ürünlerinin, dünyanın dört bir tarafındaki oyuncak markaları tarafından tercih edildiğini vurgulayan Sanay, “Böylesi önemli bir oturumda ebeveynlerin bilgilendirilmesine yardımcı olduğumuz için çok mutluyum. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların fiziksel ve manevi gelişimine katkıda bulunmak, ebeveynlerin güvenle tercih ettikleri ürünler geliştirmek şirketimizin temel taşıdır” dedi.

10 kata kadar daha uzun ömürlü* Duracell alkalin pilleri, oyuncaklara hayat veriyor. Ayrıca sadece benzersiz bir güce sahip, uzun ömürlü bir oyuncak performansı sağlamakla kalmıyor; aynı zamanda neşeli, kesintisiz ve yaratıcılığı teşvik eden çocuk oyunları ve unutulmaz aile anları sunuyor. * Sıradan çinko karbon pillere göre

Oy Ver:
30 Mayıs 2016

YORUM

Bu habere ilk yorum yapan siz olun!

Yorum Yaz